Ara
  • Fulya Genc

Mart Ayı Bullet Journal Örnekleri

En son güncellendiği tarih: Ağu 31

Yeniden Merhaba!


Mart bize göz kırpmaya başladığına göre biraz ilham almaya ne dersin?

Bullet Journal'ın en sevdiğim yanı işte bu, Mart gelmeden Mart'ı düşünmeye başlarsın:)

Bu yazıda seninle bir lacivert odaklı bir de yeşil tonlarda iki farklı Mart tasarımı paylaşacağım.


Ben Mart Ayı genel takvimi için harf post-it'leri kullandım. Günlerin baş harflerine göre bir şablon oluşturdum. Ben her gün için ölçüyü 1 post-it'in ölçüsüne göre hazırladım ama bu görüntüyü oluşturmak için sadece bu post-it'lere ihtiyacınız yok:)

Her bir dikdörtgen 3x10 kareli noktadan oluşuyor. Renk olarak ZIG Art & Graphic Twin kalemlerinden 003 numaralı Blue'yu kullandım. Ben lacivert'e gold rengini çok yakıştırıyorum o nedenle Bullet Journal Set'indeki gold puantiyeli bantı kullandım.
Haftalık bullet journal planında lacivert ağırlıklı gittim ve bu şekilde planladım. Şubat ayında da buna benzer bir şablon çizmiştim ancak o çok dar olduğu için kullanımı çok kolay olmadı. O nedenle biraz daha büyüttüm. Bu haftalık şablonları 11 x 16 dikdörtgen şeklinde çizdim. Bir de hafta sonlarına ayırdığım kısımları hiç kullanmadığımı fark ettim o nedenle Mart ayında bir çok haftalık plana hafta sonunu eklemedim.Şimdi de yeşil tonlarda ve farklı bir yerleşimde başka bir örnek paylaşacağım; kaktüsler!

Yine kağıt ve kaktüsler kullanarak bu tarz bir çalışma üretebilirsiniz.


Aylık plan için benim en sevdiğim yerleşimlerden biri takvimi bu şekilde en merkezde konumlamak.

Hangi çalışmayı daha çok sevdiniz? Haydi yorumlarda oylayalım ! :)


Ve tabii ki sizlerin çalışmalarını da bekliyorum:)

Harika bir Mart Geçirelim!


Nar Ajanda ile yapılmış farklı Mart ayı tasarımlarına göz atmaya ne dersiniz? Siz de yaptıklarınızı bizimle instagram hesabımız üzerinden paylaşın, burada yerinizi alın!52 görüntüleme

©2018 by narajanda.com. Proudly created with Wix.com